Goleada u Bačkom Petrovcu

Mladost (BP) – Sloga 4:3 (2:2)

BAČKI PETROVAC: Fudbalsku utakmicu na Stadionu „Vrbara“ u Bačkom Petrovcu pratilo je 300 gledalaca. Sudija na utakmici je bio B. Vukanović iz Subotice. Strelci: Kanja u 15. i 66. (iz penala), Bajić u 30. i Milan Kovačević u 55. za Mladost, a Vemić u 4., Vukas u 40. i Antunić u 58. minutu za Slogu.

MLADOST: Mladenović, Štefek (Malja), Miloš Kovačević stariji, Gluvić, Jakuš, Fabri, Milan Kovačević, Vještica (Šproh), Bajić, Kanja (Stracinski), Bohuš (Miloš Kovačević mlađi).

SLOGA: Tumara, Erdelj, Andrić, Radosavljević, Milošević (Konjović), Antunić, Vukas (Eror), Vemić (Rašković), Mitrović, Prodanović, Rajčanji (Purić).

Mladost je opravdala epitet najboljeg tima ovog proleća u ligi, dok je Sloga potvrdila klasu. Derbi u Vrbari obeležio je Igor Kanja sjajnom partijom, podsetivši navijače na svoje najbolje dane u dugoj i uspešnoj karijeri. Kapiten domaćih je postigao dva gola i upisao dve asistencije saigračima Bajiću i Kovačeviću i tako konačno odveo svoj tim u mirnu luku.

U 27. minutu odličnom intervencijom se istakao golman domaćih Mladenović koji je odbranio jedanaestarac Vemiću.

J. Pucovski

Bajša – Vrbas 0:1 (0:0)

BAJŠA: Igralište Bajše, gledalaca 200, sudija: N. Jakić (Bač), strelac: Krajinović u 72. minutu.

BAJŠA: Šmit 7,Šević 7, Varga 7, N. Tamaš 7,5, Krivokapić 7, Batori 7, N. Oliver 7, Pavićević 7, Savin 7, Krmar 7, Moravić 7,5 (D. Rahić 6,5).

VRBAS: Damnjanović 7,5, Miličković 7, Đurković 7 (Savović 7), Šćepanović 7, Vujošević 7, Živkucin 7, Bajić 6,5 (Jovanović 6,5), Tepavčević7,5, Mićunović 7, Krajinović 8, Klisarić 7.

Dobra i borbena utakmica sa mnogo šansi na obe strane. Prvu priliku imao je Morović u 16. minutu, sa 18 metara dobro je šutirao, a golman Damnjanović izbacio loptu u korner. Vujošević je bio u šansi, ali je golman Šmit sprečio najgore. Dobru šansu imao je Krmar da dovede svoj tim do vođstva, ali Damnjanović je ponovo bio siguran.

U drugom delu Vrbas je došao do pobede, posle greške odbrane Bajše, a najbolje se snašao Krajinović.

S. St.

Hercegovac – Bačka (S) 2:1 (1:1)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovina, gledalaca: 300, sudija: N. Vasiljević(Odžaci), strelci: Pejović u 12. i Sakač u 50. za Hercegovac, a Arežina u 31.minutu za Bačku, žuti karton: Petković(Hercegovac).

HERCEGOVAC: M. Dražić (M. Kuljić), Zorić, Pejović, Đorđević, Bajat, S. Adamović, Sudžum, Sakač, Rauković, Petković, R. Trivunović.

BAČKA: L. Dulić, Ćakić, Malenčić, Arežina, Vrana, Temunović, Kiš, Šijačić, Glišović, Milijašević, Nenadović.

Terensku inicijativu, iz većeg dela utakmice, fudbaleri gajdobranskog tima pretočili su u minimalnu pobedu. Hitronogi napadač Sebastijan Sakač osigurao je zlata vredna tri boda Hercegovcu.

Đ. Štrbac

Mladost (A) – Solunac 3:0 (2:0)

APATIN: Stadion Mladosti, gledalaca 200, sudija: M. Bojin (Parage), strelac: Uzelac u 16. 37. i 71. minutu.

MLADOST: Jelačić 7, Desnica 7, K. Jovović 7, Asović 7, Vejinović 6,5 (Solać 6,5), Majstorović 6,5 (Štrbac 7), Bačić 7, A. Jovović 7 (Ožegović 6,5), Rapaić 7, Popović 6,5 (Bačić 6,5), Uzelac 8 (Vujin 7).

SOLUNAC: U. Slepčević 6,5, Kolundžija 6,5, Samardžija 6,5, Kangrga 6,5, Bogićević 6,5, Miličić 6 (Ožvald 6), D. Slepčević 6,5, Kosovac 6,5, Božović 6,5, Bogićević 6,5, Kilibarda 6,5 (Kustudić 6,5).

Brza akcija mladog Uzelca donela je gol već u 16. minutu, na asistenciju Jovovića. Najbolji igrač na terenu Uzelac postigao je i drugi gol u 37. minutu, a kompletirao je het-trik u 71. minutu.

S. St.

Obilić – Mladost (T) 0:0

ZMAJEVO: Stadion u rekreativnom centru, gledalaca oko 100, sudija Kuzmanović, Žuti kartoni: Jušković, Marković, Krstić, Avdalović, Lazić (Obilić), Ikrašev, Vinović, Ćulibrk (Mladost).

OBILIĆ: Vučetić, Kecman (Knežević), Šmit, Jušković, Vujošević, Krstić, Kobilarov, Koprivica, Marković, Avdalović, Lazić.

MLADOST: Agić, Vidović, Petrović, Kozomara, Ćulibrk (Grabež), Vinović (N. Radović), Grgić, Sv. Gašić Sel (O. Radović), Sl. Gašić, Ikrašev

Zmajevčani su dobro krenuli, brzo su stvorili nekoliko idealnih prilika, ali je golman Agić efektnim intervencijama spasavao svoju mrežu. Imali su i gosti nekoliko lepih prilika ali im je zatajio navalni red.

U drugom poluvremenu uglavnom ista slika na terenu.

L. Kiš

Radnički (B) – Hajduk (S) 3:0 (2:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 400, sudija: J. Desnica (Apatin), strelci. Petrović u 10. i 14. i Lukić u 85. minutu.

RADNIČKI: S. Lebović7,5, Marinković 7,5 (Mitić), Kujundžić 7, L. Lebović 8, Babić7,5 (Ljubojčić 6,5), Miletić 7, Petrović 8 (Lukić 8), Šimić 7,5, Kolak 7, Stojanović 7,5 (Vukelić), D. Tosenberger 7 (F. Tosenberger).

HAJDUK: Matić 6, Erdelji 6,5, Sretić 6,5, Lazić 7, Agbaba 7 (Pekez), Stošić 7, Kovačev 6,5 (Bajčev), Žeželj 7, Basarić 7, Đustebak 6,5 (Dujaković), Kuturski 6,5 (Terzić).

Brza akcija Bajmočana urodila je plodom već u 10. minutu. Miloš Marinković je iz auta ubacio loptu u šesnaesterac i Mladen Petrović, je sa nekoliko metara poslao u mrežu. Dok su navijači slavili pogodak, Srđan Babić uputio je dijagonalu do Petrovića, koji se po drugi put upisao u listu strelaca.

U drugom delu gosti su bili u prilici da smanje rezultat preko Lazara Žeželja. U 78. minutu Davor Simić je pogodio stativu i kada se očekivao zvižduk za kraj meča, rezervista Jovan Lukić postigao je evro gol sa nekih 20 metara.

S. St.

Vojvodina – Đurđin 6:0 (2:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 200. Sudija: Zemko (Bačka Topola). Strelci: Erdeljan u 15 (iz penala), 55. i 82, Jović u 32, Ilić u 69. i Kopre u 89. minutu. Žuti karton: Bilbija (Đurđin).

VOJVODINA: Kozarski, Kiš (Bito), Ćirić (Kopre), Radosavljević, Brkić, Đekić, Dabižljević, Korać, Jović, Lojović (Ilić), Erdeljan.

ĐURĐIN: Ključik, M. Horvatski, Šomođi, Bilbija, Polovina ( Skenderović), Vuković, Krstić (Deli), Mihajlović (Dulić), Vidaković (D. Horvatski), Peić Tukuljac (Mesaroš). V. Jankov

Hercegovac – Bačka (S) 2:1, Bajša – Vrbas 0:1, Vojvodina (BG) – Đurđin 6:0, Mladost (BP) – Sloga 4:3, Mladost APA – Solunac 3:0, Ravangrad – Preporod 2:1, Obilić – Mladost (T) 0:0, Radnički (B) – Hajduk 3:0.