Ko će biti šampion – Kulpin, Budućnost iz Gložana ili Parožani?!

Šampionska trka nikad uzbudljivija. Posebno će biti zanimljiv lokalni derbi u 26. kolu, koji na programu 12. maja, kada će Kulpin dočekati Budućnost iz Gložana i kada će se najverovatnije i rešiti šampion Područne lige.

238

Minulog vikenda odigrano je 21. kolo Područne lige (Sombor). Reklo bi se da šampionska trka nikada nije bila uzbudljivija. U tri boda na vrhu tabele nalaze se Kulpin, Budućnost iz Gložana i Budućnost iz Paraga. Sva tri kluba su ostvarila važne pobede. Kulpin je minimalnim rezultatom slavio u Obrovcu, Gložanci su pregrmeli teško gostovanje u Čelarevu (0:2), dok su Parožani kući tek u završnici utakmice savladali Žak.

Sve ukazuje da će se šampion odlučiti u međusobnim utakmicama ova tri rivala. Blaga prednost se daje Kulpinu koji trenutno ima dva boda prednosti u odnosu na Budućnost iz Gložana i 3 boda u odnosu na Parožane a u nastavku prvenstva biće domaćin i jednima i drugima. Posebno će biti zanimljiv lokalni derbi u 26. kolu, koji na programu 12. maja, kada će Kulpin dočekati Budućnost iz Gložana i kada će se najverovatnije i rešiti šampion Područne lige.

Budućnost – ŽAK 3:1 (1:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca: 200, sudija: J. Jerilović (Apatin), strelci: R. Pajkanović u 46. i Stojković u 86. i 90. za Budućnost, a Makar u 51. minutu za ŽAK, žuti kartoni: N. Jelić, Petković, Doroslovac (Budućnost), a Šimunov, Drvar, Čuljak, Milić, M. Jovanović, Smolović (ŽAK).

BUDUĆNOST: B. Ivanović, Radaković (Mustafović), R. Pajkanović(Stojković), S. Vuković(S. Jelić), N. Jelić, S. Balango(S. Kovačević), Dino Gajdobranski, M. Trivunović, Doroslovac, Petković, Jandrić(J. Baćanov).

ŽAK: V. Kozlina, Šimunov(Smolović), Grgić, Vidović, Drvar, Krstić, Čuljak, Milić(Nikolić), Makar, Glamočanin (Šarčanski), M. Jovanović.

Đ. Št.

Borac – Kulpin 0:1 (0:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 400, sudija: P. Dražić (Bačka Palanka), strelac: Grujić u 63. minutu. Žuti kartoni: Milovac, Stanišić, T. Kozomora (Borac), Ikrašev (Kulpin).
BORAC: Klisarić 6, Milovac 6 (Vlaisavljević), S. Kozomora 6, N. Kozomora 6, Vjetrović 7, Soldat 7, D. Kovačević 7 (Glamočanin), Gajić 6 (Radivojkov), M. Kozomora 7, Stanišić 6, Vulić 6.

KULPIN: Popin 7, Ralević 7, Grujić 8, Valentik 6, Ikrašev 7, Knežević 6, Mrđan 6, Trojanović 6 (Trivunović 8), Bokan 6, Zelen 7, Balinović 7.

Gosti iz Kulpina došli su do pobede zaslugom golmana Borca Ognjena Klisarića koji je nespretnom intervencijom prosto uneo loptu u svoj gol. Iako je do tog momenta branio odlično za svoj tim. Domaći su u prvom poluvremenu mogli postići vođstvo iz tri idealne šanse, ali su strelci bili neprecizni. Gosti su u drugom delu dodali gas i primorali domaćina na poraz. Sudija Dražić ovaj derbi vodio je vrlo dobro i sa dosta autoriteta.

G. Gajić

ČSK Pivara – Budućnost (G) 0:2 (0:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledalaca: 500, sudija: G. Janković (Odžaci), strelci: Žemberi u 54. i Tasić u 70.minutu, žuti kartoni: Kućenič, Duvnjak (Budućnost).

ČSK PIVARA: M. Tankosić, Mirić, Milošević (V. Pilipović), Vulević, Erak, D. Ileš, Milanov, Jovanić (Antunović), Kecman (Labus), Šoven, M. Ileš.

BUDUĆNOST (G): Đ. Krndija, Sikirić (Medić), V. Hrnjez, Leđanac, Žemberi (Zahorec), Kućenič, Tasić, Nemet, Duvnjak, Semartonski, Srnka.

Bledo izdanje Čelarevljana, u duelu sa komšijama iz Gložana. Mlađani čuvar mreže gostiju Đurađ Krndija bio je u potpunosti besposlen. Njegovi iskusni saigrači Stanislav Žemberi i Vladimir Tasić osigurali su nova tri boda svojoj družini.

Soko – Krila Krajine 1:2 (0:1)
NOVA GAJDOBRA: Igralište Sokola, gledalaca: 200, sudija: D. Nađ (Ruski Krstur), strelci: M.Adamović u 59. za Soko, a Budisavljević u 23. i Lučar u 76, minutu za Krila Krajine, žuti kartoni: Nešković, S. Adamović, Bajac, Stanković, Mladenović (Soko), a Lučar, Vujić (Krila Krajine).

SOKO: R. Rajšp, Nešković, S. Adamović, Radaković, Kapetanov, Đurica (Plavšić), Bajac, Đurđev, Grujić, Stanković (Mladenović), Gušić (R. Stojanović).

KRILA KRAJINE: D. Dukić, Stupar (M. Jovanović), Lučar, Medan, Radić, Zelinčević, Radivojević, Vujić, Šikman (I. Maletin), Budisavljević, D.Vještica (Vuleta).

Đ. Št.

Budućnost – Radnički (R) 2:1 (1:1)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: S. Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Vićentijević u 45. i Miodrag Bukvić u 61, za Budućnost, a Gugleta u 15. minutu za Radnički, žuti kartoni: Jeftić, Miodrag Bukvić, Vićentijević (Budućnost), a Efemdić, Kardinal (Radnički).

BUDUĆNOST: D. Bojanić, Mario Gajdobranski, Miodrag Bukvić (Meseldžija), Marković, V. Popović, Jevtić, Lazarević (Momčilo Bukvić), Zeljko, Dukić (Jurčević), Vićentijević (U. Kopanja), N. Bošnjak.

RADNIČKI: M.Ignjatović, Efendić, Panić (A. Stojanović), Đokić, Novaković (N. Stojanović), Kardinal, M.Agbaba, Vlajić, Ćeran, Gugleta (Cvetković), Dakić (Trifunović).