Kulpin dobio opštinski derbi i zadržao lidersku poziciju

Izveštaji sa utakmica 22. kola Međuopštinske lige Bačka Palanka, Bač, Bački Petrovac.

1010

Minulog vikenda odigrane su utakmice 22. kola Međuopštinske lige Bačka Palanka, Bač, Bački Petrovac. Derbi se igrao u Kulpinu, gde je domaćin savladao opštinskog rivala FK „Maglić“ i tako zadržao lidersku poziciju ispred Slavije iz Pivnica koji su ubedljivo (1:5) slavili u Despotovu.

Kulpin – Maglić 2:1 (2:0)

KULPIN – Igralište Kulpina, gledalaca 120, sudija Jakić (Bač). Strelci: Fejdi u 20. i Surla u 45. za Kulpin, Stjepanović u 93. minutu za Maglić.Žuti kartoni: Surla, S. Zelenak (Kulpin), Stjepanović, M. Ilić, G. Ilić (Maglić).

KULPIN: Dukić, Zaov, Lučanović, Valentik, Fejdi, Kajtez, Trojanović, Pantoš (S. Zelenak), Surla (M. Zelenak), Milanović, Lukić.

MAGLIĆ: Gajić, M. Ilić, Dobrovoiljski, Spasić, Stjepanović (Stojković), G. Ilić, Preradović (Ubiparip), Stamenković, Savić (Đuran), Kaćjak, Jakuš (Igić).

Bila je to veoma zanimljiva igra sa obe strane. U prvom poluvremenu domaćini su mogli postići bar tri gola. A, onda u nastavku gosti pokušali preko brzonogih Kaćjaka i nezgodnog strelca Savića da preokrenu rezultat. Ipak u tome nisu uspeli.

P. Mrđan

Vojvodina – Bački hajduk 4:4 (2:1)

TOVARIŠEVO – Igralište Vojvodinu, gledalaca 100, sudija Obradov (Bačka Palanka). Strelci: Vučić u 8. D. Nikolić u 21. M. Ranisavljev u 79. i Lj. Jovanovu 83. za Vojvodinu, a D. Nikolić u 2. i 101. Živanović u 47. M. Janović u 97. minutu za Bački hajduk. Žuti kartoni: T. Nikolić, M. Ranisavljev, D. Nikolić (Vojvodina), Emić, Živanović, D. Nikolić, Drinić (Bački hajduk).

VOJVODINA: S. Jovanov, M. Jovanov, Ramić, T. Nikolić, Vujanović, M. Ranisavljev, Milovanov, V. Jovanov, Lj. Jovanov (Petković), D. Nikolić (Subić), Vučić.

BAČKI HAJDUK: Petrović, M. Janović, Vladislav (Emić), Bojić, Trifkanović (Jurčević), Štrbac (I. Janović), M. Nikolić (Drinić), Živanović, D. Nikolić, Išiković, T. Nikolić.

U finišu utakmice prava drama. Tovarišani su vodili sa 4:2, a onda na scenu stupili M. Janović i u nadoknadi vremena u 101. minutu D. Nikolić, matirali S. Jovanova i svom timu zasluženo doneli bod.

D. Bugarski

Neštin – Labudnjača 4:1 (1:1)

NEŠTIN – Igralište Neština, gledalaca 100, sudija Stanišić (Bačka Palanka). Strelci: Moravac u 34. Ćulibrk u 49. i Vujović u 62. i 79. za Neštin, a Rosić u 30. minutu (iz penala) za Labudnjaču. Žuti kartoni: Dukić, Uvaček, Ćulibrk (Neštin), Kekoc (Labudnjača).

NEŠTIN: Dukić, Valentik, Uvaček (Borić), Gašić (Ikonić), Pudelka, Ćulibrk, Gnjatović, Živanović (Vujović), Vasilić, Moravac (Radomiroivić), Vukmirović.

LABUDNjAČA: Nemet, Stanković, Jagodić, Kekoc, Dević, Bjelogrlić, Lukić, L. Rosić, Lutrov, Dejan Petrović, Uščumlić.

Viđena je veoma dobra igra rivala sa dosta šansi, duela, akcija i pet golova.

D. Vasilić

Bačka – Slavija (P) 1:5 (0:3)

DESPOTOVO – Igralište Bačke, gledalaca 120, sudija Milešević (Bačka Palanka). Strelci: Bajac u 53. za Bačku, a Kirti u 8.i 10. Đurić u 33. Belehradski u 69. i Sekeruš u 81. minutu za Slaviju. Žuti karton: Kapretanov (Bačka).

BAČKA: Širka (Vrsajkov), Gajić, Kapretanov, D. Lakić, Milić (N. Lakić), Grujić, Đ. Cimbaljević, R. Cimbaljević, Popin, Vatralj (Ubavin), Bajac.

SLAVIJA: Plemić, Zaskalicki, Milan Grnja, Mirko Grnja (Nikolić), Vujičić, Trifunović, Kuhta (Belehradski), Petrović, Đurić (Bosnić), Kirti, Sekeruš (Belanji).

Gosti su važili za apsolutnog favorita i to su i dokazali. Mogli su slaviti i ubedljivije.

D. Krunić – R. Brnja

Borac – Slavija (B) 2:1 (2:0)

VIZIĆ – Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Bojanić (Bačka Palanka). Strelci: O. Međedović u 34. i N. Arbutović u 42. za Borac, a Radojčić u 85. minutu za Slaviju.

BORAC: Živanović, Pokrajac (Miklušev), N. Arbutović, O. Međedović (Stevanović), Komad (Trebovac), Lukač, Ninković (Mihajlović), Petković, M. Arbutović, Lukić, Radašinović.

SLAVIJA: Horvat, Takač, Radojčić, Mačak, Skejo, Zec, Petković, Lazarević, B. Jovanović, Z. Jovanović, D. Jovanović.

Konačno slavlje i u Viziću. Za to su se potrudili O. Međedović i N. Arbutović.

L. Komenić

Mladost – Krivanj 3:0 (1:0)

MALI BAČ – Igralište Mladosti, gledalaca 150, sudija Karanović (Bačka Palanka). Strelci: Trusina u 1. i 72. i Zagorčić u 69. minutu. Žuti kartoni: Mladenović, Dimitrić, Zagorčić, Agbaba (Mladost), Malešić na klupi, Vukmir, Gajić (Krivanj).

MLADOST: Ilić, Dimić, Mladenović, N. Đukić, Trusina (Dimitrić), Anđelković, Bundalo, Matić, Modrinić, Dobre (Zagorčić), Agbaba.

KRIVANj: Nađ, Petrović, Gajdoš (Streharski), Karačonji, Pavlov, Doboš, Haška(Đurčianski), Kočonda, Aleksi, Gajić.

Od bezbroj šansi, domaćini su postigli samo tri gola. A, za slavlje domaćina potrudili su se Trusina dva puta i Zagorčić.