Kulpinci pred ciljem

Predstojećeg vikenda odigraće se poslednje kolo Područne fudbalske lige

294

Kulpin – Radnički (R) 3:1 (2:1)

KULPIN: Igralište Kulpina, gledalaca 350, sudija: Stanišić (Bačka Palanka), strelci: Trojanović u 7, Ralević u 8. i Mrđan u 92. za Kulpin, a Gugleta u 2. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Valentik (Kulpin), Novaković, Ćeran, Malacko (Radnički).

KULPIN: Popin, Ralević, Balinović, Valenti, Ikrašev, Knežević, Mrđan, Trojanović, Bokan (Nikolić), Grujić, Trivunović.

RADNIČKI: Ignjatović, Panić, N. Stojanović, A: Stojanović, Novaković, Vlajić, Ćeran, Cvetković, Trifunović, Malacko (Filipović), Gugleta.

Kulpinci su se na najlepši mogući način oprostili od vernih navijača, koji su bakljadom ispratili igrače koji su pred osvajanjem prvog mesta u Somborskoj ligi. Vođen je odličan meč protiv Ratkovčana koji su poveli već u 2. minutu preko Goglote, da bi domaćin preokrenuo rezultat za samo šest minuta. Do kraja susreta vođena je velika borba, da bi Kulpinci golom Mrđana u finišu rešili sve dileme.

S. Jovin

ČSK Pivara – Budućnost (M) 2:1 (2:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK PIvare, gledalaca: 100, sudija: Branka Stojanović (Kula), strelci: Mirić u 12. i Labus u 30. za ČSK Pivaru, a Lazarević u 55. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Šoven (ČSK Pivara), a N. Bošnjak(Budućnost).

ČSK PIVARA: M. Tankosić, Đumić, Mirić, Labus (M. Marković), Vulević, Erak (Kecman), M. Ileš (Majstorović), D. Ileš (Jelečanin), Milanov, Jovanić, Šoven.

BUDUĆNOST (M): D. Bojanić, Mario Gajdobranski, Prole, D. Marković, Miodrag Bukvić, Lazarević(Dukić), Jevtić, Zeljko, Meseldžija, N. Bošnjak, V. Popović.

Stvorili su fudbaleri domaćeg tima nedostižnu prednost, u prvom poluvremenu. A, u drugom delu utakmice, Mladenovljani zaustavljeni su na korak od izjadnečanja.

Đ. Št.

Polet – Krila Krajine 3:2 (1:2)

KARAVUKOVO: Stadion “Zlatomir Stevanović Zlaja”, gledalaca 250, sudija: Anđela Zeljković (Crvenika), strelci: Spasić u 6. i 55. i Gojić u 80. za Polet, a Budisavljević u 15. i Vujić u 37. minutu za Krila Krajine. Žuti kartoni: Krstić, R. Milenković, M. Stošić (Polet).

POLET: Krstić, R. Milenković, Veselinović, Spasić, M. Stošić, Gojić, N. Milenković, A. Stošić, Cvetković (Mlainović), Gostović, Aleksić (Stamenković).

KRILA KRAJINE: Sivčić, Đokić (Trifunović), Jovanović, Vještica, Radić (Civčić), Lučar, Radivojević (Maletin), Vujić, Šikman, Budisavljević (Zelinčević), Kralj.

Nakon rezultatskog preokreta Karvukovčani su stigli do dragocene pobede. Junak meča sa dva pogotka bio je omaleni Ilija Spasić. Mogli su domaći postići još koji pogodak do kraja meča, ali je mreža Sivčića ostala netaknuta.

S. Jovin

Borac (O) – Rusin 3:3 (2:1)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 300, sudija: G. Janković (Sombor), strelci: Radivojkov u 16. Stanišić u 31. i Gajić u 75. za Borac, a Sušić u 45. i 68. i Jovanović u 95. minutu za Rusin. Žuti kartoni: Klisarić, Kovačević, Gajić, Stanišić (Borac), Doma (Rusina). Crveni kartoni: Klisarić, Kovačević (Borac).

BORAC: Klisarić 7, Ćosić 7 (Đukić), Glamočanin 7, Kovačević 7, Vjetrović 7, Soldat 7, Milovac 7, Gajić 8, Radivojkov 8, Stanišić 8, Vulić 7.

RUSIN: Nađ 7, Toma 7 (Iličić 7), Holik 7, Kočiš 7, Pavlović 7, Hrnčar, Marojević 7 (Černok), Božović 7, Sušić 8, Sajanković 7, Čapko 7, Jovanović 8.

Korektnu utakmicu pokvario je sudija Janković svojim nerazumnim odlukama. Domaći su bili bolji i već posle pola sata igre poveli sa 2:0, a onda sve uzima u svoje ruke nesigurni sudija Goran Janković, koji je bez razloga kažnjavao igrače Borca. Uz to, čak tri puta je sudio penale za goste.

B. Gajić

Budućnost (G) – BSK 4:1 (2:1)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: N. Kuzmanović (Odžaci), strelci: Tasić u 17. i u 59. Adamek u 25. i V. Hrnjez u 87. za Budućnost, a Ćurčija u 36.minutu za BSK, žuti karton: J. Korać (BSK).

BUDUĆNOST (G): Đ. Krndija, Leđanac (Topoljski), Srnka, Adamek (Zahorec), Kućenić, Tasić, Nemet, Žemberi, Semartonski (Sikirić), Medić (Inđić), V. Hrnjez.

BSK: D. Lagundžin, Vejnović (M. Korać), Zelenović, Božić, Radaković, Đurđević, D. Beljanski (Teslić), Ćurčija, J. Korać, S. Stanković, Ilić (Divjak).

Veći posed lopte imali su fudbaleri domaće ekipe. Na taj način, Gložanci stigli su do ubedljivog trijumfa.

Đ. Št.

Kula – Crvenka 3:7 (0:4)

KULA: Igralište na Gederu, gledalaca 150. Sudija: Cvjetićanin (Sombor). Strelci: Stojčić u 47. (iz penala), Gačević u 75. i Ačanski u 90. za Kulu, a M. Subotić u 8, 38, 42. i 78. minutu, Babić u 14. i 80. i Kalezić u 89. za Crvenku. Žuti kartoni: Marković, Gačević i Ćovin ( Kula).

KULA: Stojčić 6, Savić 6, Marković 6, Kulić 6, Licemberger 6, Anđelković 6, Stepanov 6, Furtula 6, Gačević 6, Ačanski 6 i Ćovin 6.

CRVENKA: Gostović 7 ( od 75. Vučendić -), Ivić 7, Babić 8, Šakić 7(od 85. Kalezić -), M. Subotić 9, Knežević 7 (od 45. Šomođi 7), Maksimović 7, J. Subotić 7, Bošković 7, Zelić 8 i Mišković 7.

U opštinskom derbiju odigranom u Kuli, nekadašnji prvoligaš Crvenka je oslabljenoj Kuli „spakovala“ sedam lakih komada, osigurala opstanak, a domaćina uputila u niži rang takmičenja. Najveći problem domaćinu predstavljala je činjenica da je golman Radulović morao da pauzira zbog kartona, te ga je na golu zamenio igrač Stojčić i taj hendikep ekipa Crvenke, predvođena iskusnim kapitenom Milanom Subotićem je znala da iskoristi.

Komšijski duel je bio odlučen već u prvom poluvremenu koje su Crvenčani rešili u svoju korist sa 4:0.