Petrovčani sve sigurniji

Izveštaji sa utakmica Vojvođanske lige (sever)

207
xr:d:DAGBQJoyhiE:54,j:3631451603258799072,t:24041006

Minulog vikenda odigrano je 21. kolo Vojvođanske lige (sever). Pogledajte izveštaje sa utakmica.

Mladost (BP) – Mladost (A) 1:0 (0:0)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari; gledalaca: 150. Sudija M. Bosnić (Bačka Palanka). Strelac: Ilić u 58. minutu. Žuti karton: Miloš Kovačević mlađi Mladost (BP).

MLADOST (BP): Mladenović, Miloš Kovačević mlađi (Plavšić), Štefek, Šproh, Miloš Kovačević stariji, Gluvić (Fabri), Ilić, Renić (Bajić), Milan Kovačević, Vještica (Stojisavljević), Jakuš.

MLADOST (A): Jeličić (Cvetojević), Desnica, Arsović, Vejnović, Ožegović (Đumić), Đukić (Bačić), Uzelac, Đeri (Majstorović), Popović, Rodić, Vujin.

U prvom poluvremenu nije bilo golova zahvaljujući sigurnim golmanima. Posle kornera za domaće u 54. minutu povredio se golman Apatinaca Jeličić, koga je zamenio mlađani Cvetojević. Samo četiri minuta kasnije Strahinja Ilić prizemnim šutem sa desne strane postigao je odlučujući gol.

Do kraja utakmice domaćini su propustili 6 – 7 kolosalnih šansi. U dva navrata ih je u tome sprečio golman Cvetojević odličnim odbranama.

J. Pucovski

Vojvodina – Ravangrad 4:1 (2:1)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“, gledalaca: 200. Sudija: Ždrnja (Novi Žednik). Strelci: Janković u 17. Radosavljević u 45. Erdeljan u 57. i Kopre u 90. za Vojvodinu, a Đurđev u 43. minutu za Ravangrad. Žuti karton: Ćirić (Vojvodina).

VOJVODINA: Šovljanski, Ćirić, Korać (od 77. Kip), Đekić, Jović, Janković (od 70. Kopre), Radosavljević, Novaković (od 53. Ilić), Božičić, Brkić, Erdeljan.

RAVANGRAD: Pehilj, Petrić (od 76. Lovrić), Bjedov(od 76. Vuletić), Kaluđerović, Ibišić, Đurđev (Basarić), Mandić, Mazinjanin, Sopožničenko, Lazić (od 46. Uzelac), Krmar.

Gradištanci su prekinuli bodovni post. Mlađani Stefan Janković je na vreme otvorio golgetersku seriju i asistenciju Ćirića u 17. minutu pretvorio u pogodak.

I u nastavku su domaći fudbaleri relativno brzo, u 57. minutu, dali gol. i rešili sve dileme.

V. Jankov

Bačka – Radnički (B) 1:1 (0:1)

SUBOTICA: Igralište Bačke, gledalaca 600, sudija: U. Radinović, strelci: Glišović u 69. za Bačku, a Z. Maravić u 7. minutu (iz penala) za Radnički. Žuti kartoni. Temunović, Milijašević (Bačka), Kujundžić (Radnički).

BAČKA: Sabo 7,5, Ivković 6,5 (Temunović 6,5), Bursać 6,5, Radmanović 7, Mezei 7,5, Milijašević 7 (Arežina 6,5), Gnjatović , Malenčić 7, Vrana 6,5 (Bašić Palković), Glišović 7,5, Matijašević 7.

RADNIČKI: S. Lebović 7,5, Marinković 6,5, . Tosenberger 7 (petrović 6,5), Kujundžić 7, Miletić 6,5, L. Lebović 7 (D. Tosenberger), Babić 6,5 (Šimić 7), Z. Marević 7,5 (Orčić), Vukelić 6,5, Kolak 6,5, Stojanović 6,5.

Utakmica je počela šansom Matijaševića i dobrom reakcijom Lebovića, dok je sa druge strane kontgranapad gostiju prekinuo Sabo, a jedanaesterac u 7. minutu realizovao Zdravko Maravić za radost Bajmočana.

U nastavku Malenčić je sjajno šutirao glavom, a Lebović još bolje odbrani. Đorđe Glišović sjajno je šutirao u 67. minutu, ali još bolje je reagovao Stefan Lebović. Dva minuta kasnije golman gostiju bio je nemoćan.

S. St

Solunac – Hercegovac 2:0 (1:0)

KARAĐORĐEVO: Igralište Solunca, gledalaca 200, sudija: Erdeljan (Bačko Gradište), strelci: Božović u 25. (iz penala) i Marijanović u 90. minutu.

SOLUNAC: U. Slepčević 7, Marijanović 8, Kolundžija 7,5, Samardžija 7, Kangrga 7, Bogičević 7,5, Milkić 7,5 (S. Kosovac), D. Slepčević 7,5, L. Kosovac 7 (Kilibarda 6,5), Božović 7,5, Budimčević 7.

HERCEGOVAC: Dražić 8, Đorđević 7, Bajat 7,5, Milanov 7, Adamović 7, Sudžuk 7, Rašić 7, Bojin 7, Vlahović7, Petković 7 (Tešanović), Trifunović 7 (Pejović 7,5).

U 25. minutu dosuđen je penal za domaćine, Božović je bio siguran za vođstvo. Gosti su imali nekoliko šansi preko Račića i Vlahovića, ali nisu bili precizni. Solunac je napadao i stvarao šanse. U finišu je Marijanović postigao lep gol sa 25 metara.

S. St.

Sloga – Preporod 5:0 (3:0)

ČONOPLjA: Igralište Sloge, gledalaca 200, sudija: A. Šipoš (Srbobran), strelci: Vemić u 3. Vukas u 14. i 70. Mitrović u 33. i Rajčanin u 83. minutu.

SLOGA: Zorić (Tumora), Erdelji 7, Andrić 7 (Purić7), Radosavljević 7, Milošević 7 (Ninković 7), Milošević 7,5, Antonić 7,5 (Vlakić 6,5), Vemić 7,5 (Rašković 6,5), Mitrović7,5, Prodanović 7, Rajčanin 7,5, Vukas 8.

PREPOROD: Josipović 6, Novaković 5,5, Brzulović 5,5, Todorović 5,5, Jukić 5,5, Tašin 6, Vlaketa 6, Kopunović 6, U. Kovač 6, M. Kovač 6, Kopanja 6.

Fudbaleri Sloge bili su raspoloženi za igru, a do bodova su stigli u već u prvom poluvremenu. Već u trećem minutu Vemić je na asistenciju Antunića pogodio mrežu, dok je Vukas bio precizan u 14. i 70. minutu.

U drugom delu ista priča. Sloga je postigla još dva gola.

S. St.

Đurđin – Mladost (T) 4:2 (1:0)

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 300, sudija: J. Desnica (Apatin), strelci: Vidaković u 42. 68. 69. i 86. za Đurđin, a Polovina u 48. (augotol) i N. Radović u 87. minutu za Mladost.

ĐURĐIN: Ključik 7, Horvatski 7 (A. Bilbija 6,5), Šomođi 7, Polovina 7,5, I. Bilbija 7 (Balać 6,5), Vuković 7, Panić 7 (Kujundžić 6,5), Skenderović 7 (Mihajlović 6,5), Stantić 8, Vidaković 9, Sarić 7.

MLADOST: Barkoci 6, Ikrašev 6 (Sel), Stanić 6, Šijačić 6,5, Jojkić 6, O. Radović 6 (Kozomora), Ćulibrk 6, Vidović 6 (Grabić), Grbić 6, S. Gašić 6 (Sr. Gašić 6), N. Radović 6,5.

Fudbaleri Đurđina odigrali su najbolju utakmicu u sezoni i pobedili Mladost iz Turije. Najzaslužniji za trijumf bio je četvorostruki strelac Veljko Vidaković. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena Vidaković je na asistenciju Stantića posgitao del gol za vođstvo. Domaćin je pojačao gas u drugom poluvremenu i postigao još tri gola.