Silovit start Kulpina za lidersku poziciju, Parožani kiksnuli

Počela je prolećna fudbalska trka i u Područnoj ligi (Sombor)

269

Počela je prolećna fudbalska trka i u Područnoj ligi (Sombor). Minulog vikenda odigrano je 16. kolo tekućeg prvenstva i već na startu ekipa Kulpina je ubedljivom pobedom nad Krilima Krajine (5:1) uspela da iskoristi kiks Budućnosti iz Paraga protiv imenjaka iz Mladenova (0:0) i izbije na lidersku poziciju.

Kulpin – Krila Krajine 5:1 (3:0)

KULPIN: Igralište pored kanala DTD, gledalaca: 300, sudija: S.  Stanišić (Bačka Palanka), strelci: D.  Knežević u 2.  i 62., B. Trojanović u 5.,  Mrđan u 10. i Bokan u 85. za Kulpin, a Petković u 52. minutu za Krila Krajine.

KULPIN: S.  Popin, B.  Balinović, Ikrašev.  D. Knežević, Mrđan, B.  Trojanović, Bokan, Grujić, V. Trivunović (Zelenak), Fejđi (Dobrovoljski), Zelen.

KRILA KRAJINE: M. Čivčić, N. Stupar, M. Jovanović, Kralj, Radić, Lučar, Radivojević, Paroški (Pjevac), Petković, Budisavljević, Šikman (Maletin).

U početnih deset minuta utakmice, fudbaleri Kulpina nokautirali su podmlađene Bačkopalančane.  Domaćin je, upravo, tada stvorio kapitalnu prednost, koja bila im je garancija za osvajanje čitavog plena. Gosti su, ipak, postigli počasni pogodak.

Budućnost (P) – Budućnost (M) 0:0

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: L. Cvjetičanin (Sombor), žuti kartoni: A.  Kovačević, Nedeljković (Budućnost, P), a Jeftić, N.  Bošnjak, trener J. Trkulja (Budućnost, M).

BUDUĆNOST (P): B.  Ivanović, Radaković, Mustafović, R.  Pajkanović (Nedeljković), Vuković, A.  Kovačević, N. Jelić (Dino Gajdobranski), S. Balango (J. Baćanov), M. Trivunović, Petković, Jandrić.

BUDUĆNOST (M): D. Bojanić, Mario Gajdobranski, V. Popović, Lazarević, Marković, Vićentijević, Jurčević (N. Bošnjak), Zeljko, Jevtić, Beljin(M. Sekulić), Meseldžija (Marčeta).

Duel između opštinskih rivala i imenjaka završen je najnepopularnijim rezultatom. Ovakvim epilogom zadovoljniji mogu da budu gosti iz Mladenova. Junak utakmice je njihov fenomalni golman Dušan Bojanić, koji je ostao nesavladan iako su navalni fudbaleri domaćeg tima često i opasno atakovali prema golu Mladenovljana.

Budućnost – Soko 2:0 (1:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: L.  Obradović (Kula), strelci: Adamek u 20.  i Tasić u 72. minutu, žuti karton: V.  Hrnjez(Budućnost).

BUDUĆNOST (G): Đ. Krndija, Sikirić, V. Hrnjez, Leđanac, Saračević (Kućenić), Tasić (N.  Inđić), D.  Nemet (Zahorec), Adamek, Duvnjak, Semartonski, Medić (Lončar).

SOKO: R.  Rajšp, Čolaković (R.  Stojanović), Nešković (Jokić), S.  Adamović, Radaković, Kapetanov, Đurica (M.  Adamović), Bajac, Đurđev, Grujić, Gušić (Bakmaz).

Rutinski su fudbaleri gložanske Budućnosti odradili utakmicu sa Novogajdobranima. Svoj golgeterski niz, iz jesenjeg dela sezone, nastavio je Milan Adamek, a iskusni Vladimir Tasić udvostručio je prednost domaće ekipe i, ispostavilo se, postavio je krajnji rezultat.

ČSK Pivara – Borac (O) 1:1 (1:0)

ČELAREVO: Igralište ČSK Pivare, gledalaca: 300, sudija: N.  Ilinčić(Bačka Palanka), strelci: V.  Pilipović u 14.  za ČSK Pivaru, a M.  Gajić u 75.  minutu za Borac, žuti kartoni: Mirić, Milanov, Zorić, Šoven(ČSK Pivara), a Radivojkov (Borac), crveni karton: M.  Ileš (ČSK Pivara) u 85.  minutu.

ČSK PIVARA:M.  Tankosić, Đumić, Mirić, Milanov, Vulević, Zorić (Kecman), Erak (Labus), V.  Pilipović (M.  Ileš), D.  Ileš, Jovanić, Šoven.

BORAC: O. Klisarić, Milovac, Vlaisavljević, D. Kovačević, Vjetrović, Soldat, N. Kozomora, M. Gajić, M. Kozomora, Radivojkov (Glamočanin), Vulić.

Poletno i ambiciozno ušli su Čelarevljani u utakmicu protiv Obrovčana. Ali, namerili su se puleni trenera Miroslava Pavlovića na čvrstog, borbenog i ambicioznog rivala. Efektni golovi Vukašina Pilipovića i Mirka Gajića upotpunili su lepu sportsku sliku sa ovog opštinskog derbija.

ŽAK – Radnički (R) 0:0

SOMBOR: Igralište pored železničke stanice, gledalaca: 300, sudija: J.  Jerilović (Apatin), žuti kartoni: Grgić, Šimunov, M.  Jovanović, Marković (ŽAK), a Efendić, Panić, V.  Đokić (Radnički).

ŽAK: V.  Kozlina, Grgić, Šimunov, Vidović, Drvar, Čuljak (Marković), Milić (Banić), M.  Jovanović, Makar, V.  Krstić(Smolović), Šarčanski.

RADNIČKI: M.  Ignjatović, Aleksić (Cvetković), Efendić, Malacko, Panić (Trifunović), A.  Stojanović (Crnjanski), V.  Đokić, M.  Agbaba, Vlajić, N.  Stojanović (Kardinal), Dakić.

Fudbaleri domaće ekipe bili su na pragu osvajanja čitavog plena. Mlađani i poletni napadač Somboraca, u dva navrata propustio je kolosalne šanse. Golman Ratkovčana Miloš Ignjatović, u oba slučaja, na volšeban način je sačuvao svoju mrežu.