Vojvođanska liga (S): „Fenjeraš” zaustavio Mladost

1284

Mladost (BP) – Mladost (A) 0:3 (0:1)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 250, sudija Kovač (Vrbas). Strelci: Divjak u 4. Marin u 46. i Mandić u 68. minutu. Žuti kartoni: Ilić, Ožvat, Đokić (Mladost, BP), Rakić, Marin, Mandić, Rašeta (Mladost, A).

MLADOST (BP): Lenja, Fabri (Ožvat), Babjak, Nešković, Jakuš, Severinji, Pejčić (Valentik), Đokić, Ilić (Šproh), Pavlis, Nešković.

MLADOST (A): Rašeta, Petreš, Basarić, Jano (Solać), Faber, Rapaić, Macanović (Mandić), Marin (Zorić), Divjak, Rakić, Knežević.

„Fenjeraš” iz Apatina neprijatno je iznenadio jesenjeg prvaka. Već u 4. minutu Divjak je osvojio loptu prilikom nepreciznog pasa domaće odbrane i iskosa sa leve strane pogodio suprotni ugao gola Lenje. Brzo vođstvo je unelo veliku nervozu u redove domaćina koji je igrao više u širinu i unazad.

Na isteku prvog minuta u drugom poluvremenu na semaforu je stajalo 0:2. Brzi napad sa leve strane u gol je iz blizine pored statične odbrane Petrovčana pretvorio Marin. Treći gol Mandića u 68. minutu doneo je potpuni revanš Apatinaca domaćinu, pošto su Petrovčani prošle jeseni identičnim rezultatom pobedili na stadionu pored Dunava.

Domaći su se ljutili na sudiju Kovača jer im je u 23. minutu poništio gol Ilića zbog navodnog ofsajda. Treba reći da su indisponirani Petrovčani neprecizno i neuspešno pripretili svega tri-četiri puta preko Pavlisa, Đokića, Ilića i Ožvata, ali praktično ni jednom nisu uputili opasniji šut u okvir gola Rašete.