17/07/2026
Početna strana Info Opštinske vesti OŠ u Gložanu dobila 105.000 evra za sanaciju putem japanske donacije

OŠ u Gložanu dobila 105.000 evra za sanaciju putem japanske donacije

Osnovna škola "Jozef Marčok Dragutin" u Gložanu među dobitnicima projekta "KUSANONE/POPOS" - radovi se očekuju naredne godine

OŠ Jozef Marčok Dragutin, Gložan

Potpisan ugovor o donaciji za projekat „KUSANONE/POPOS“ između Opštine Bački Petrovac, Osnovne škole „Jozef Marčok Dragutin“ i Ambasade Japana u Republici Srbiji.


Ambasador Japana u Srbiji Nj.E Naohiro Cucumi u sredu (25.02.) je potpisao četiri ugovora o donaciji sa predstavnicima obrazovnih, zdravstvenih i komunalnih ustanova i preduzeća u okviru „KUSANONE/POPOS“ projekata Vlade Japana za osnovne potrebe stanovništva.

Kako navode iz Opštine Bački Petrovac, donaciju u okviru pomenutog projekta dobila je i OŠ „Jozef Marčok Dragutin“ u Gložanu, tačnije, tokom naredne godine biće realizovani radovi na sanaciji krova škole u ukupnoj vrednosti od 105.000 evra. Cilj projekta je unapređenje bezbednosti učenika i zaposlenih, poboljšanje uslova za izvođenje nastave, kao i dugoročno očuvanje školskog objekta kroz sanaciju dotrajale krovne konstrukcije.

Potpisivanju ugovora prisustvovali su i ministar prosvete Republike Srbije prof. dr Dejan Vuk Stanković, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja prof. dr Ferenc Vicko i v.d. pomoćnika ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture dr Dušan Radonjić.