Fudbalski klub Budućnost iz Gložana predstavio je prvo pojačanje u letnjem prelaznom roku. Novi član kluba postao je mladi i perspektivni fudbaler Luka Erceg, rođen 28. oktobra 2007. godine, koji u Gložan stiže sa zapaženim učinkom u mlađim kategorijama.
Erceg je svoje prve fudbalske korake napravio u Bačkoj Palanci, nastupajući za ekipu Krila Krajine. Nakon nastupa u mlađim selekcijama palanačkog kluba, on 2024. godine prelazi u Tisu iz Adorjana, odnosno u sistem „Nyers István Akadémia”, gde je nastavio svoj fudbalski razvoj.
U prethodnom periodu, Erceg je bio jedan od najstandardnijih igrača u omladinskom pogonu Akademije. Tokom sezone 2025/26, nastupajući u Drugoj omladinskoj ligi Vojvodine – Sever, odigrao je 36 utakmica za Tisu i zabeležio ukupno 1.544 minuta na terenu. Kroz dosadašnju karijeru u mlađim kategorijama sakupio je ukupno 166 zvaničnih nastupa.
Angažovanje mladog fudbalera predstavlja nastavak jasne klupske strategije Budućnosti, koja i u narednoj takmičarskoj sezoni želi da pruži prostor mladim igračima, omogući im pravilan razvoj i postepenu tranziciju u seniorski fudbal.
Luka Erceg će svoje prve ozbiljnije minute u seniorskoj konkurenciji potražiti upravo u dresu kluba iz Gložana, a uprava i stručni štab poželeli su mu dobrodošlicu i mnogo sreće u novom sportskom poglavlju.

















