03/06/2026

Prvaci iz Gložana posadili svoje prvo drvo (GALERIJA)

Prvaci posadili drvo generacije

GLOŽAN: Juče, 28.marta na manifestaciji koju je organizovalo Udruženje ekologa „EKOS“ u saradnji sa osnovnom školom „Jozef Marčok-Dragutin“ u Gložanu prvaci su posadili svoje drvo.


Svetski dan šuma obeležava se 21.marta. Ovim povodom sprovode se razne akcije u cilju promovisanja svesti o značaju i vrednosti šuma, a sa namerom da se ukaže na značaj šuma i njihov uticaj na opstanak čovečanstva. Manifestacija u Gložanu planirana je upravo ovim povodom. S obzirom da se ova aktivnost odvija na terenu, bilo je neophodno sačekati lepo vreme, a juče je nakon nedelju dana, osvanuo predivan dan, pogodan za realizaciju ove lepe akcije povodom Dana šuma.

Učenici prvog razreda posadili su svoje drvo generacije i izveli kratak program koji je bio posvećen lipi koju su posadili. Obećali su da će je čuvati i negovati, kao i celu prirodu. Ovo stablo je učenicima poklonilo Udruženje ekologa „EKOS“. Učenici ostalih šest razreda, koji su predhodnih godina posadili svoja stabla, takođe su pripremili kratak program, recitujući pesmice i čitajući tekstove o svom drvetu. Predhodno je svaki razred okopao i oplevio oko svog drveta.


Učenici Timotej
Boris Benka (6 razred) i Lidija Murtin (8 razred) koji su učestvovali na opštinskom takmičenju iz biologije, osvojili prva mesta i na taj način stekli pravo da učestvuju na regionalnom takmičenju, dobili su na kraju programa kao poklon od Udruženja ekologa „EKOS“ dva ukrasna stabla.