Hajduk (S) – Budućnost (G) 0:3 (0:0)
STAPAR – U derbi meču devetog prvenstvenog kola VFL „Sever“, u Staparu je Budućnost iz Gložana ostvarila zasluženu pobedu. Gložanci su zahvaljujući golovima postignutim u drugom poluvremenu, stigli do šestog trijumfa u sezoni. Mrežu domaćih, prvi je načeo Tasić u 67. minutu. Na 2:0 povisio je Žemberi u 81. minutu. Konačan rezultat 0:3, postavio je Žemberi u sudijskoj nadoknadi vremena.
Posle utakmica devete prvenstvene runde Budućnost se pozicionirala na drugo mesto sa dvadesetjednim osvojenim bodom. U narednom kolu puleni trenera Ratkovića će na svom terenu dočekati Bečej 1918. Utakmica se igra u nedelju 19. oktobra sa početkom u 15 sati.
U Staparu za Budućnost su igrali: Oros, Hrnjez, Kovačević, Srnka, Žemberi, Liptak, Tasić, Nemet (od 72. minuta Kanja), Adamek (od 69. minuta Kralj), Radivojević, Pavlović (od 72. minuta Sikirić).

















