Studenti novosadskog univerziteta, u subotu 08. marta organizuju humanitarni bazar, namenjen za pomoć Teodori Martinko iz Kisača i Vukašinu Crnčeviću iz Zmajeva, koji su teško povređeni pri padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
„Ovaj humanitarni bazar organizujemo sa ciljem da pokažemo kontinuiranu posvećenost studentske zajednice pomaganju i podršci onima kojima je najpotrebnije. Kao studenti, već smo kroz brojne inicijative pokazali našu odlučnost u borbi za pravedniji i bolji život. Ovim događajem želimo dodatno potvrditi naše stavove i uputiti poruku zajedništva, solidarnosti i pravednosti“, navode novosadski studenti na Instagramu.
Takođe, pozivaju i sve zaintersovane da se prijave kao izlagači. To je moguće učiniti putem linkova na Instagram nalogu Blokada FFUNS.
„Apelujemo na studente, građane i džez muzičare da se prijave kao izlagači. Donacije odeće za buvljak možete doneti na Filozofski fakultet do 6. marta“, stoji u pozivu studenata.
Pre održavanja bazara, biće organizovane radionice, na kojima će svi zainteresovani moći da nauče i naprave proizvode kao što su bedževi, magneti, kreacije u dekupažu, stripovi, heklane stvari i slikane slike, poručuju studenti. Ove proizvode će potom prodavati na bazaru, a prihod će u celosti biti doniran u humanitarne svrhe Teodori i Vukašinu.
Bazar će biti održan u kampusu, a početak je planiran za 18.00 časova.

















