17/07/2026
Početna strana Sport Fudbal Još jedan remi Bačkopetrovčana

Još jedan remi Bačkopetrovčana

Fudbaleri Mladosti podelili bodove kao domaćini sa Bajšom. Gosti prvi došli u vođstvo. U petom prvenstvenom kolu, ekipa iz Bačkog Petrovca gostuje u Bajmoku

Mladost Bajša

Mladost (BP) – Bajša 1:1 (1:1)

BAČKI PETROVAC – U četvrtom prvenstvenom kolu VFL „Sever“, fudbaleri Mladosti su na stadionu kraj Vrbare, podelili bodove sa ekipoim Bajše. Na taj način su Bačkopetrovčani još jednom, treći put u sezoni ostvarili nerešen rezultat. Sa tri osvojena boda Mladost je trenutno četrnaesta na tabeli.

Gosti iz Bajše su prvi došli u vođstvo, a domaći fudbaleri su preko Lazara Tešendića stigli do izjedačenja na 1:1. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Iako je ekipa iz Bajše prva došli u vođstvo, domaća ekipa se brzo trgla i stigla do izjednačenja rezultata. Domaći fudbaleri su u finišu utakmice, tačnije od 81. do 90. minuta imali nekoliko prilika, ali ih nisu uspeli pretvoriti u golove. U tri prilike bio je Radosavkić, ali ni jednu nije iskoristio. Kad se sve sabere, domaća ekipa je bila bliža osvajanju dva preostala boda. U samom finišu utakmice, bilo je dosta nervoze na obe strane. Sudija Uroš Žutić iz Lovćenca je pokazao crvene kartone Šprohu i Vukiću iz domaće ekipe. Kod gostiju su „pocrveneli“ Tresiglavić i Kolundžija, kao i Kangrga kome je crveni karton pokazan na klupi za rezervne igrače. Sve ovo se dogodilo u poslednjem minutu regularnog dela utakmice.

U sledećem prvenstvenom kolu ekipa Mladosti će u nedelju 14. septembra, gostovati u Bajmoku domaćoj ekipi Radnički 1905.

Protiv Bajše za Mladost su igrali: Knežević, Bohuš, Plavšić, Šproh, Balinović, Dobranić (Obradović), Sekulić, Bajić, Pantelić, Sebastijan (Radosavkić), Tešendić (Vukić).