Obeleženo 130 godina postojanja KUD „Petrovačka družina“

Upriličen je celovečernji program u Slovačkom vojvođanskom pozorištu

247
Izvor: Opština Bački Petrovac

Kulturno – umetničko društvo “Petrovačka družina” Bački Petrovac obeležila je 130 godina postojanja i rada na očuvanju tradicije i kulture.


U okviru obeležavanja ovog jubileja, u subotu 25. juna, upriličen je celovečernji program u Slovačkom vojvođanskom pozorištu, na kojem su kroz pesmu i igru predstavili svoj dugogodišnji rad.

Tim povodom je predsednica opštine Jasna Šproh nakon kratkog obraćanja skupu ovom udruženju poklonila prigodan poklon u vidu novčane podrške i laptop i poželela im puno sreće u daljem radu.


Zaznamenané stotridsiate výročie KUS Petrovská družina

Kultúrno-umelecký spolok Petrovská družina z Báčskeho Petrovca oslávil 130 rokov jestvovania a práce na zachovávaní tradície a kultúry.

V rámci zaznamenanie tohto jubilea v sobotu 25. júna 2022 bol usporiadaný celovečerný program v Slovenskom vojvodinskom divadle, v rámci ktorého spevom a tancom predstavili svoju dlhoročnú činnosť.

Pri tejto príležitosti predsedníčka obce Jasna Šprochová po krátkom príhovore k zhromaždeniu tomuto spolku odovzdala priliehavý dar v tvare peňažnej podpory a prenosný počítač a zároveň im zaželala veľa šťastia v ďalšej práci.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde