18/07/2026
Početna strana Hronika Poznati glumac kod Kulpina izazvao tešku saobraćajku

Poznati glumac kod Kulpina izazvao tešku saobraćajku

Udes se dogodio kada je glumac išao iz Bačkog Petrovca ka Kulpinu

Foto: 192.rs/Instagram

Glumac Radoje Čupić u petak uveče je doživeo saobraćajku u kojoj na svu sreću nije povređen, a imao je čak 1.82 promila alkohola u krvi, dok je juče stigla presuda.


Sud mu je odredio kaznu od 120.000 dinara, osam meseci zabrane upravljanja motornim vozilom i 16 kaznenih poena, piše „Pink“.

– Udes se dogodio u 20:45 časova kada je glumac išao iz Bačkog Petrovca ka Kulpinu. Vozio je brzo, izgubio kontrolu, sleteo sa puta. Čupić je, kako je alkotestom utvrđeno, vozio pijan i u krivini je izleteo sa puta i udario u banderu. Na svu sreću, nije povređen, a policija koja je došla na uviđaj morala je da ga odvede na trežnjenje jer je naduvao 1.82 promila alkohola – pričao je posle udesa izvor „Kurira“.

– Glumac se čak u jednom momentu našalio i policajcima rekao da ga „sačekaju da ode kući po još litar rakije koju može da pije u pritvoru“ – naveo je tad pomenuti sagovornik i dodao da na skali pijanstva 1.8 promila alkohola u organizmu spada u veoma teško pijanstvo.

Foto: Screenshot, izvor: Blic

Čupiću je, podsetimo, određeno trežnjenje, posle čega je sproveden u Prekršajni sud u Bačkoj Palanci. Čupić je samo dan pre udesa napunio 64 godine.

Radoje je publici poznat po brojnim ulogama u popularnim ostvarenjima. Publika je mogla da ga gleda u seriji „Koreni“, „Švindleri“, „Klan“, „12 reči“, „Nemanjići“, „Južni vetar“, „Tajkun“, „Državni službenik“, „Vojna akademija“, „Ubice mog oca“… Poslednja uloga na velikom ekranu bila mu je u filmu „Vikend s ćaletom“.

Čupić nije odgovarao na pozive pripadnika sedme sile, a kasnije je njegov telefon bio nedostupan.