Raspisani konkursi za poljoprivrednike

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo

94
Foto: Canva

Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo je raspisao konkurse za:

1. Dodelu sredstava za sufinansiranje nabavke konstrukcija i opreme za biljnu proizvodnju u zaštićenom prostoru

Predmet konkursa jeste dodela bespovratnih sredstava za sufinansiranje nabavke kompletnog plastenika, višegodišnjih, višeslojnih folija za pokrivanje objekata zaštićenog prostora, folija za senčenje i sprečavanje gubitka toplote, mreža za senčenje objekta, sistema za navodnjavanje „kap po kap”, sistema za prihranu, sistema za zagrevanje, stolova za proizvodnju rasada.

2. Dodelu sredstava za podršku mladima u ruralnim područjima

Predmet konkursa je podrška novim generacijama mladih poljoprivrednih proizvođača, njihovom razvoju i unapređivanju kroz podsticanje investicija u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava.

3. Dodelu sredstava za sufinansiranje investicija za podizanje konkurentnosti u pčelarstvu

Predmet konkursa jeste dodela bespovratnih sredstava za nabavku opreme i uređaja za preradu, pakovanje i skladištenje pčelinjih proizvoda.

4. Dodelu sredstava za sufinansiranje nabavke novih pčelinjih društava i nabavku opreme za pčelarstvo košnica i kontejnera

Predmet konkursa jeste dodela bespovratnih sredstava za nabavku novih pčelinjih društava i nabavku opreme za pčelarstvo košnica i kontejnera.

Više informacija možete dobiti na linku: https://psp.vojvodina.gov.rs/konkursi/


Pokrajinský sekretariát pre poľnohospodárstvo vodohospodárstvo a lesníctvo vypísal súbeh na:

1. Pridelenie prostriedkov na spolufinancovanie obstarania konštrukcií a zariadení pre rastlinnú výrobu v chránenom priestore.

Predmet súbehu je pridelenie nenávratných prostriedkov na spolufinancovanie obstarania kompletného fóliovníka, viacročných, viacvrstvových krycích fólií pre objekty chráneného priestoru, fólií na tienenie a zamedzenie tepelných strát, tieniacich sietí, kvapkových zavlažovacích systémov, systémov výživy rastlín, vykurovacích systémov, stolov na výrobu sadeníc.

2. Pridelenie prostriedkov na podporu mladých v rurálnych územiach

Predmet súbehu je podpora nových generácií mladých poľnohospodárskych výrobcov, ich rozvoj a zlepšenie prostredníctvom podpory investícií do fyzického majetku poľnohospodárskych gazdovstiev.

3. Pridelenie prostriedkov na spolufinancovanie investícií na zvýšenie konkurencieschopnosti vo včelárstve.

Predmet súbehu je pridelenie nenávratných prostriedkov na obstaranie zariadení a vybavení na spracovanie, balenie a skladovanie včelích produktov.

4. Udelenie prostriedkov na spolufinancovanie obstarania nových včelích spoločenstiev, zariadení pre chov včiel, úľov a nádob.

Predmet súbehu je udelenie nenávratných prostriedkov na obstaranie nových včelích spoločenstiev, zariadení pre chov včiel, úľov a nádob.

Viac informácií získate na odkaze: https://psp.vojvodina.gov.rs/konkursi/

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde