BAČKI PETROVAC – U nedelju (01.06.), biće održan Prijateliski method feeder kup u Bačkom Petrovcu, ekipno takmičenje, u organizaciji Selenča Legendy i jezera Špor.
Skup je predviđen za 7.00 časova uz obezbeđen doručak, kafu, rakiju, dok je početak izvlačenja predviđen za 7:30, a početak takmičenja za 8.00.
Za najuspešnije ekipe, obezbeđeni su pehari za 1, 2. i 3. mesto u svakom sektoru, kao i pehar za najveću ribu. Kotizacija će iznositi 4.000 din. Za više informacija, možete pozvati na broj telefona: 061/2052-766 Martin (Dačo).
Propozicije i pravila takmičenja:
- Pecanje method feeder tehnikom sa jednim štapom i jednom udicom, broj rezervnih štapova nije ograničen (dva štapa po ekipi)
- Boduje se ukupna težina ulovljene ribe, peca se sva riba
- Nije dozvoljeno korišćenje strune kao osnovnog najlona za pecanje
- Sistemi ne smeju biti potpuno fiksni, tako da u slučaju pucanja osnovnog najlona riba može da se oslobodi od hranilice ili olova
- Dozvoljene su sve vrste method hranilica
- U toku pripreme za takmičenje, sudije i organizator daju znak za proveru takmičara i do tada sva hrana koja će se koristiti tokom takmičenja, mora biti pripremljena i nije moguće naknadno unošenje u boks
- Maksimalna veličina boile, peleta, pop up-a za udicu je 10 mm
- Maksimalna veličina udice 8
- Najlon minimalna veličina 025
- Zabranjeno korišćenje gumenog kukuruza, tajgera, starog kukuruza i živih mamaca (crveni karton)
- Nije dozvoljena upotreba praćke
- Zabranjenja upotreba svih vrsta raketa
- Obavezna je upotreba takmičarske čuvarke dužine minimum 3 metra (limit čuvarke 30 kg)
- Obavezno posedovanje minimum 3 saka
- Obavezno posedovanje meredova
- Dozvoljeno maximum 4 kg (pelet,praškasta) hrana

















