Dan Kulpina i Predsvečanosni dani u Kulpinu

491
KULPIN – Protekli vikend su Kulpinčani obeležili Dan Kulpina u okviru Predsvečanosnih dana koje se već tradicionalno održavaju zadnji vikend u julu u Kulpinu i predstavljaju uvodnu manifestaciju za Slovačke narodne svečanosti.

Ovaj događaj obuhvata likovne izložbe, nastupe folklornih grupa, obeležavanje jubileja, različite sportske aktivnosti te takmičenja u kuvanju paprikaša.

Takođe u okviru Predsvečanosnih dana priređen je gala koncert – SVADBA NEKAD I SAD koji su organizovali Udruženje žena Kulpina i Kulturno – umetničko društvom „Zvolen“ iz Kulpina.


Deň Kulpína a Predslávnosťové dni v Kulpíne
Minulý víkend Kulpínčania oslávili Deň Kulpína v rámci Predslávnosťových dní, ktoré už tradične prebiehajú posledný víkend v júli v Kulpíne ako vstupná manifestácia Slovenských národných slávností. V rámci týchto osláv boli usporiadané výtvarné výstavy, zaznamenané jubileá, zúčastnili sa ich folklórne súbory a nevystali ani športové aktivity a súťaž vo varení kotlíkového paprikáša.
V rámci Predslávnosťových dní prebiehal gala koncert – SVADBA VOĽAKEDY A DNES, ktorý organizoval Spolok kulpínskych žien v spolupráci s Kultúrno-umeleckým spolkom Zvolen z Kulpína.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde