Deca iz YMCA u poseti kod predsednice opštine

Cilj kampa je omogućiti deci da na kreativan i koristan način iskoriste svoje slobodno vreme tokom školskog letnjeg raspusta i promovisati zdrave stilove života

105
Фото: Општина Бачки Петровац

BAČKI PETROVAC – U okviru letnjeg kampa u organizaciji nevladine organizacije YMCA Srbija, koja se već tradicionalno održava svake godine za vreme letnjeg raspusta, Opštinu Bački Petrovac su dana 13. jula 2022. godine posetila deca iz Osnovne škole „Jan Čajak“ iz Bačkog Petrovca koja su učesnici ovog kampa u pratnji volontera YMCA.


Cilj kampa je omogućiti deci da na kreativan i koristan način iskoriste svoje slobodno vreme tokom školskog letnjeg raspusta i promovisati zdrave stilove života. Ovogodišnji kamp ima između ostalog zadatak da kroz igru i zabavu približi deci slovačku tradiciju i kulturu kroz posetu raznih slovačkih institucija u našoj opštini. Kamp traje šest dana a učesnici istog su deca uzrasta od 6 do 11 godina iz Bačkog Petrovca i Gložana. Okupljaju se svako jutro u prostorijama udruženja i nakon toga biciklovima kreću u obilazak institucija, preduzeća, organizacija i udruženja.

Decu je u velikoj sali Skupštine opštine primila predsednica opštine Jasna Šproh sa predsednikom Skupštine opštine Janom Jovankovičem i rukovodiocem Odeljenja za privredu, urbanizam, komunalno-stambene i inspekcijske poslove Duškom Lukačem . Zajedno su im bliže objasnili sam rad lokalne samouprave, njenu ulogu prema građanima i strpljivo im odgovarali na sva njihova pitanja.


Deti z YUMCA na návšteve u predsedníčky obce

V rámci letného tábora v organizácii mimovládnej organizácie YMCA Srbsko, ktorý už tradične prebieha každý rok počas letných prázdnin, Obec Báčsky Petrovec dňa 13. júla 2022 navštívili deti zo Základnej školy Jána Čajaka v Báčskom Petrovci, účastníci tábora v sprievode dobrovoľníkov YMCA.

Cieľ tábora je na kreatívny a užitočný spôsob umožniť deťom využiť ich voľný čas počas školských prázdnin a predstaviť zdravý životný štýl. Tohtoročný tábor má okrem iného za úloh prostredníctvom hry a zábavy sprístupniť deťom slovenskú tradíciu a kultúru návštevou rôznych slovenských inštitúcií v našej obci. Tábor trvá šesť dni a jeho účastníci sú deti vo veku 6 až 11 rokov z Báčskeho Petrovca a Hložian. Každé ráno sa zoskupujú v miestnostiach združenia a potom na bicykloch konajú obchôdzku inštitúcií, podnikov, organizácií a združení.

Deti vo veľkej sieni zhromaždenia obce prijala predsedníčka obce Jasna Šprochová spolu s predsedom zhromaždenia obce Jánom Jovankovičom a vedúcim Oddelenia pre hospodárstvo, urbanizmus, komunálno-bytové a inšpekčné úkony Duškom Lukáčom. Spolu im bližšie vysvetlili prácu lokálnej samosprávy, jej úlohu voči občanom a trpezlivo im odpovedali na všetky ich otázky.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde