BAČKI PETROVAC – U holu Osnovne škole „Jan Čajak“ u Bačkom Petrovcu održana je evaluacija tradicionalnog takmičenja u sakupljanju limenki i svečana dodela nagrada najvrednijim učesnicima. Ova ekološka akcija, koja se uspešno sprovodi već dugi niz godina, i ove školske godine je privukla izuzetno veliko interesovanje učenika.
Sakupljanje limenki zvanično je počelo 1. septembra 2025. godine, a finalni preseci napravljeni su 29. maja. Iz uprave škole ističu da se ekološkoj porodici ove godine pridružio i veliki broj đaka prvaka, koji su dali značajan doprinos krajnjem ishodu.
Zahvaljujući upornosti i odgovornom odnosu učenika, ove godine ostvaren je izvanredan napedak u količini prikupljenog materijala za reciklažu.
Ukupan broj sakupljenih limenki bio je 132.239 komada, što je na vagi pokazalo ukupnu težinu od 1.889 kilograma.
U odnosu na prošlu godinu kada je ova akcija takođe održavana, sakupljeno je čak 430 kilograma više otpadnog aluminijuma, koji je sklonjen sa ulica i iz prirode.
„Zahvaljujući marljivosti, upornosti i odgovornom odnosu naših učenika, postignut je izvanredan rezultat. Svaka predata limenka znači manje otpada u prirodi i čistiju životnu sredinu za sve nas“, navode iz OŠ „Jan Čajak“.

















