Hrdí na výsledky a reprezentantov

ZŠR KARAS BÁČSKY PETROVEC

213
Foto: USR Karaš Bački Petrovac/Facebook

Združenie športových rybárov Karas z Báčskeho Petrovca si vlani zvolilo nové vedenie, ktoré pracuje pod taktovkou Vladimíra Davidovića. Starší skúsení rybári si teda k sebe privolali mladšie energickejšie posily a výsledok sa už aj črtá.


V sobotu večer 21. januára ako prvé z petrovských združení ZŠR Karas zorganizovalo svoje výročné zhromaždenie. Preto, že ich miestnosti vedľa kanála sú primalé, aby sa tam naraz vmestili všetci členovia klubu, svoje zasadnutia v posledných rokoch majú „u lovcov“, teda v športovo-rekreačnom stredisku Lesík. V sieni Lesíka prítomných privítal predseda Vladimír Davidović a rybári vzdali minútku ticha zosnulým členom.

Predseda Davidović v správe predostrel: „V minulom roku v našom klube bolo rušno, tak na pretekárskej dráhe, ako aj na samotnej chate a okolo nej. V minulom roku klub počítal 118 členov. Zúčastnili sme sa na týchto pretekoch a dosiahli naskedujúce výsledky: v disciplíne feeder na majstrovstvách Vojvodiny v Karavukove sa zúčastnili piati pretekári – Martin Turčan, Stanislav Hložan, Miloslav Meleg, Martin Spevák, ktorý obsadil 3. miesto, a Ján Krajčík obsadil 1. miesto a stal sa majstrom Vojvodiny. V pokračovaní na majstrovstvách Srbska v Kajtasove po dvoch kolách sa Miloslav Meleg stal vicemajstrom Srbska. Ďalšou výzvou boli 3 kolá v júni v Petrovci a záverečné 3 kolá v septembri na Bovanskom jazere, kde Martin Spevák obsadil 12. miesto. Tým sa aj v nasledujúcej sezóne kvalifikoval na štátne majstrovstvá.

V tímovej súťaži Srbska v druhej lige sa náš klub Karas stal majstrom ligy po 4 kolách v júni Kostolci a v septembri na Markovačkom jazere, takže odteraz budeme súťažiť v najvyššej prvej lige Srbska.

V disciplíne plavák mali sme takéto výsledky: v kategórii jednotlivcov do 20 rokov po 2 kolách na jazere Čelije a na kanáli v Crvenke Darko Meleg obsadil 20. miesto, Miroslav Meleg 13. miesto, Ján Abrahám 5. miesto, čím získal status reprezentanta Srbska. V kategórii do 25 rokov Martin Turčan obsadil 6. miesto a Samuel Benka 4. miesto, čím sa tiež obaja stali reprezentantmi Srbska.

V kategórii seniorov (masters – nad 55 rokov) Pavel Čapeľa cez majstrovstvá Vojvodiny v Báči na majstrovstvách Srbska vybojoval si 4. miesto a získal status reprezentanta Srbska.“

Mužstvo Karasu sa v minulom roku zúčastnilo na 13 pohárových súťažiach. Na hodnotiacej listine Športového zväzu rybárov Srbska obsadili 13. miesto zo 71 registrovaných združení. Viacerí členovia vo viacerých vekových kategóriách dosiahli pozoruhodné výsledky aj v disciplíne feeder a plavák. V disciplíne feeder ako tím postúpili do 1. srbskej ligy, kde v aktuálnom roku budú súťažiť s najlepšími tímami Srbska.

Z finančnej správy za rok 2022, ktorú podal pokladník Jaroslav Valentík, vysvitlo, že dokopy mali k dispozícii čosi nad 733 000 din., ktoré využili predovšetkým, aby zabezpečili podmienky súťažiacich členov. Pre rok 2023 finančný plán ZŠR Karas je v približnej sume.

V mene Dozornej rady Samuel Kondač konštatoval, že sa v klube dobre pracuje a že nepostrehli žiadne nedopatrenia. Keď ide o členský poplatok na rok 2023, všetci prítomní sa zhodli, že treba, aby zostal 500 dinárov.

Keďže vlani dosiahli výborné výsledky tak jednotlivci, ako aj tímovo a postúpili do najvyššieho rangu v Srbsku a vo svojich radoch majú aj štyroch reprezentantov Srbska, je to jedinečný úspech v dejinách petrovského športu.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde