Klzisko konečne pracuje

BÁČSKY PETROVEC

346
Foto: Getty images

Nainštalované klzisko na otvorenom priestore v Báčskom Petrovci od uplynulého víkendu konečne začalo pracovať.


V polovici decembra 2022 pracovníci Verejno-komunálneho podniku Komunalac naplno pracovali na výstavbe klziska Mrazograd v strede Petrovca pred pomníkom na Námestí slobody, ale pre „nepriaznivé“ tepelné podmienky doteraz zostalo v ofsajde, hoci po celý čas sa pokúšali zariadenie sfunkčniť. Pri vysokých teplotách pre zimné obdobie nebolo nadostač sily, aby sa sčasti zľadovená plocha aj udržala v takom stave, takže ho otvorili po viac ako mesiaci.

Bolo avizované, že sa klzisko Mrazograd otvorí v pondelok 26. decembra 2022, ale o pár hodín boli zverejnené aj dementi, totiž že sa otvorenie odročí pre neprajné poveternostné podmienky pre prácu klziska na otvorenom. V tom čase denné teploty boli od 15 do 18 stupňov Celzia a aj v noci sotva klesli na 5 stupňov. Prešli aj prázdniny a deti sa zase vrátili do školských lavíc, takže si vôbec nemohli vychutnať zimné radovánky pri voľnom prázdninovom čase doma.

Inak toto zimné klzisko sa ponúka občanom Báčskopetrovkej obce zdarma: aj klzisko, aj prenájom korčúľ. Petrovské klzisko je veľkosti 20 krát 10 metrov ľadového povrchu, ktoré je ohradené obrubníkmi. Otváracie hodiny sú pracovnými dňami od 16.00 do 22.00 hodiny a víkendom od 10.00 do 22.00 hodiny. Maximálny počet korčuliarov na klzisku je 50. Korčule pre záujemcov majú zabezpečené v dostatočnom počte a možno si ich prenajať zdarma pri prenechaní osobného preukazu ako zálohy.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde