Modlitby žien z Taiwanu bolo počuť aj v Petrovci

SVETOVÝ DEŇ MODLITIEB

280
Foto: Hlas ľudu

Už vo viac ako 180 krajinách sveta sa začiatkom marca každoročne usporadúva ekumenický Svetový deň modlitieb vrátane Srbska. Aj v našich slovenských dedinách. Ani tohto roku uplynulý víkend výnimkou nebol petrovský evanjelický cirkevný zbor. V miestnosti novej fary sa tu zhromaždili veriaci a spoločne sa modlili.


Farár Ján Vida úvodnou prednáškou, päť katechétok zboru – Anna Stracinská, Blažena Anušiaková, Danuša Tordajiová, Katarína Zelenáková a Anna Speváková – prečítaním posolstiev žien a cirkevný spevokol s kantorkou Slovenkou Benkovou aj hudobnou zložkou prispeli k večierku taiwanských žien. Mottom večierka na aktuálny rok 2023 bolo: Počul som o vašej viere a koncept pripravili kresťanky z Taiwanu.

Prítomní na petrovskej fare mali možnosť vypočuť si základné údaje o tejto ostrovnej krajine v Ázii, jej demografickom, historickom vývoji a súčasnej situácii v krajine, ako aj o svedectvách žien rôznych vekových a spoločenských skupín. Tento večierok bol obohatený aj o videoprezentáciu o krajine a kresťanských spoločenstvách, ktoré na Taiwane tvoria 6 percent. Podrobnejšie sa hovorilo aj o titulnom obraze, ktoré z tejto príležitosti namaľovala výtvarníčka Hui-Wen Hsaiová, kde zobrazila ženy sediace pri bystrine, ako ticho hľadia do tmy a modlia sa, ale i ohrozené vtáky a charakteristické orchidey.

Po skončení programu sa konalo posedenie pri čaji.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde