Opštinsko takmičenje „Pažljivkova smotra“ u Magliću

Kampanja „Pažljivkova smotra“ je smotra dece predškolskog uzrasta i učenika prvog i drugog razreda na temu bezbednosti saobraćaja

365
Foto: Opština Bački Petrovac

MAGLIĆ – Dana 16.03. u prostorijama sportske sale OŠ „Žarko Zrenjanin“ u Magliću održano je opštinsko takmičenje-druga faza kampanje pod nazivom „Pažljivkova smotra 2023.“ u realizaciji opštinskog Saveta za bezbednost saobraćaja na čelu sa predsednicom opštine Bački Petrovac Jasnom Šproh, koja se po drugi put realizovala u ovoj opštini zajedno sa još 71 lokalnom samoupravom.


Gosti na opštinskoj smotri su bili i predstavnici Agencije za bezbednost saobraćaja koji su učesnicima uručili prigodne poklone.

Kampanja „Pažljivkova smotra“ je smotra dece predškolskog uzrasta i učenika prvog i drugog razreda na temu bezbednosti saobraćaja. Cilj smotre je razvoj i unapređenje saobraćajnog obrazovanja i vaspitanja dece, a posebno unapređenje znanja i stavova o bezbednom učestvovanju dece u saobraćaju. Pre same opštinske smotre u mesecu februaru tekuće godine održana je i prva faza „Pažljivkve smotre“ – školsko takmičenje gde su učestvovala sve deca predškolskog uzrasta i učenika prvog i drugog razreda a koje je podrazumevalo rešavanje testova na temu bezbednosti dece u saobraćaju.

Na samom takmičenju učestvovale su sve škole i vrtići sa teritorije opštine Bački Petrovac, svim učesnicima su podeljenje zaslužene nagrade i medalje a najbolji među njima plasirali su se u treću fazu takmičenja, odnosno izborile plasman na regionalnu smotru.


PAŽLJIVKOVA PREHLIADKA 2023

Dňa 16.03.2023 v priestoroch športovej sály ZŠ Žarka Zrenjanina v Maglići prebiehala obecná súťaž – druhá fáza kampane pod názvom Pažljivkova prehliadka 2023 v realizácii obecnej Rady pre bezpečnosť cestnej premávky v čele s predsedníčkou Obce Báčsky Petrovec Jasnou Šprochovou, ktorá sa druhýkrát usporiadala v našej obci spolu so 71 lokálnych samospráv.

Na obecnej prehliadke ako hostia boli prítomní aj predstavitelia Agentúry pre bezpečnosť cestnej premávky, ktorí účastníkom odovzdali priliehavé darčeky.

Kampaň Pažljivkova prehliadka je prehliadka detí predškolského veku a žiakov prvého a druhého ročníka na tému bezpečnosť cestnej premávky. Cieľ prehliadky je rozvoj a skvalitnenie dopravnej výchovy a vzdelávania detí, a najmä zlepšenie vedomostí a postojov o bezpečnej účasti detí v cestnej premávke. Pred touto obecnou prehliadkou vo februári bežného roku prebiehala prvá fáza Pažljivkovej prehliadky – školská súťaž, kde sa zúčastnili všetky deti predškolského veku a žiaci prvého a druhého ročníka a v rámci ktorej deti riešili testy na tému bezpečnosť detí v cestnej premávke.

Súťaže sa zúčastnili všetky školy a predškolská ustanovizeň z územia našej obce a všetci účastníci dostali zaslúžené odmeny a medaily, kým tí najlepšie umiestnení budú účinkovať v tretej fáze súťaže čiže na regionálnej prehliadke.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde