Ostvarena saradnja između Opštine Bački Petrovac i Specijalne oftamološke bolnice ELIKSIR Novi Sad

398
Foto: Opština Bački Petrovac

BAČKI PETROVAC – U subotu 04. marta 2023. godine u prostorijama Zdravstvene ustanove Doma zdravlja „Bački Petrovac“, realizovana je konferencija za štampu povodom ostvarivanja nove saradnje između Specijalne oftamološke bolnice ELIKSIR Novi Sad i Opštine Bački Petrovac.


Specijalna oftamološka bolnica ELIKSIR je akreditovana zdravstvena ustanova u kojoj se dijagnostikuju i leče oboljenja oka dece i odraslih, čiji je program posvećen ranom otkrivanju problema vida predškolske i školske dece.

Tim povodom u narednom periodu počevši od subote 04. marta 2023. godine planirani su specijalistički oftamološki pregledi više od 700 predškolske i školske dece po unapred određenom rasporedu u prostorijama Doma zdravlja na teritoriji opštine. Odlukom o budžetu Opštine Bački Petrovac za 2023. godinu za ovu namenu izdvojena su sredstva u iznosu od 500.000,00 dinara.

Izjave za medije su dali predsednica opštine Bački Petrovac Jasna Šproh, direktorka Specijalna oftamološka bolnica ELIKSIR Ruža Subotić i v.d. direktor ZU Dom zdravlja „Bački Petrovac“ dr Jan Šuljan.


Realizovaná spolupráca medzi Obcou Báčsky Petrovec a Špeciálnou oftalmologickou nemocnicou ELIKSIR z Nového Sadu

V sobotu 4. marca 2023 v miestnostiach Zdravotníckej ustanovizne Dom zdravia Báčsky Petrovec sa uskutočnila tlačová konferencia vzťahujúca sa na novú spoluprácu medzi Špeciálnou oftalmologickou nemocnicou ELIKSIR z Nového Sadu a Obcou Báčsky Petrovec.

Špeciálna oftalmologická nemocnica ELIKSIR je akreditovaná zdravotnícka ustanovizeň, v ktorej sa diagnostikujú a liečia očné choroby detí a dospelých, ktorej program sa venuje včasnému odhaleniu zrakových problémov u detí predškolského a školského veku.

Pri tej príležitosti v nasledujúcom období, počnúc sobotou 4. marca 2023, sú plánované odborné oftalmologické prehliadky viac ako 700 detí predškolského a školského veku podľa vopred stanoveného rozvrhu v miestnostiach domu zdravia na území našej obce. Uznesením o rozpočte obce Báčsky Petrovec na rok 2023 na tento účel sa vyčlenili prostriedky v sume 500.000,00 dinárov.

Vyhlásenie pre médiá poskytli predsedníčka Obce Báčsky Petrovec Jasna Šprochová, riaditeľka Špeciálnej oftalmologickej nemocnice ELIKSIR Ruža Subotić a úradujúci riaditeľ ZU Dom zdravia Báčsky Petrovec Dr. Ján Šuľan.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde