Uručena dečija auto sedišta u Bačkom Petrovcu

504
Foto: Opština Bački Petrovac

U ponedeljak, 20. decembra u velikoj sali Skupštine opštine Bački Petrovac sa početkom u 11:00 časova, Savet za bezbednost saobraćaja na čelu sa predsednicom opštine Jasnom Šproh, organizovao je kampanju namenjenu upotrebi dečijih zaštitnih sistema odnosno dečijih auto sedišta.


Cilj ove obuke bio je da se putem interaktivne edukacije, prvenstveno roditelja ukaže na pravilnu upotrebu i montažu dečijih auto sedišta. Gosti ove kampanje bili su i predstavnici Agencije za bezbednost saobraćaja. Na kraju predavanja podeljeno je 55 homologovanih dečijih auto sedišta, kao i edukativni priručnik za roditelje.


Udelené detské autosedačky

Dňa 20. decembra 2021 vo veľkej sieni Zhromaždenia obce Báčsky Petrovec so začiatkom o 11:00 hodine Rada pre bezpečnosť cestnej premávky na čele s predsedníčkou Obce Báčsky Petrovec, ktorá je zároveň aj predsedníčkou rady, Jasnou Šprochovou zorganizovala kampaň týkajúcu sa použitia detských ochranných systémov, resp., detských autosedačiek.

Cieľ podujatia bol, aby sa prostredníctvom interaktívnej edukácie predovšetkým rodičom poukázalo na správne použitie a montáž detských autosedačiek. Hostia tejto kampane boli aj predstavitelia Agentúry pre bezpečnosť cestnej premávky. Na záver prednášky odovzdaných bolo 55 homologačných detských autosedačiek a edukačné príručky pre rodičov.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde