Uručena dečija autosedišta

U Bačkom Petrovcu podeljeno 39 homologovanih dečijih auto sedišta, kao i edukativni priručnik za roditelje

139
Foto: Opština Bački Petrovac

U ponedeljak 14. juna u velikoj sali Skupštine opštine Bački Petrovac sa početkom u 11:00 časova, Savet za bezbednost saobraćaja, na čelu sa predsednicom opštine koja je ujedno i predsednik Saveta Jasnom Šproh, organizovao je kampanju namenjenu upotrebi dečijih zaštitnih sistema odnosno dečijih auto sedišta.


Gost u ovoj kampanji bio je predsednik Instituta za bezbednost saobraćaja iz Novog Sada, Slaven Manović.

Cilj ove obuke bio je da se putem interaktivne edukacije, prvenstveno roditelja ukaže na pravilnu upotrebu i montažu dečijih auto sedišta. Na kraju predavanja podeljena su 39 homologovana dečija auto sedišta, kao i edukativni priručnik za roditelje.

Sredstva za realizaciju ovakvog Programa predviđena su Odlukom o budžetu opštine Bački Petrovac za 2021. godinu u visini od 5.500.000,00 dinara koja će biti usmerena za sprovođenje mera i aktivnosti u okviru ključnih oblasti rada koje predstavljaju sastavni deo ovog programa.


Odovzdané detské autosedačky

Dňa 14. júna 2021 vo veľkej sieni Zhromaždenia obce Báčsky Petrovec so začiatkom o 11.00 hodine Rada pre bezpečnosť cestnej premávky v čele s predsedníčkou obce, ktorá je zároveň aj predsedníčkou rady, Jasnou Šprochovou zorganizovala kampaň týkajúcu sa použitia detských ochranných systémov, resp. detských autosedačiek.
Naším hosťom bol Slaven Manović, predseda Inštitútu pre bezpečnosť cestnej premávky z Nového Sadu.

Cieľom podujatia bolo prostredníctvom interaktívnej edukácie predovšetkým rodičom poukázať na správne použitie a montáž detských autosedačiek. Na záver bolo odovzdaných 39 homologačných detských autosedačiek a tiež aj edukačné príručky pre rodičov.
Prostriedky na realizáciu takéhoto programu sú určené Uznesením o rozpočte Obce Báčsky Petrovec na rok 2021 v sume 5.500.00,00 dinárov a usmernia sa na uskutočnenie opatrení a aktivít v rámci kľúčových oblastí práce, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tohto programu.


Pogledaj: Dečak iz Bačkog Petrovca sakuplja novac za bebu Boška Gugletu

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here