U Bačkom Petrovcu realizovana kampanja „Na maturu bez automobila“

Osim tribine za mlade u dvorištu Gimnazije „Jan Kolar“, organizovani su po prvi put i simulatori čeonog sudara i prevrtanja

158
Foto: Opština Bački Petrovac

U sredu 18. maja sa početkom u 09.00 časova u Gimnaziji „Jan Kolar“ sa domom učenika u Bačkom Petrovcu, Savet za bezbednost saobraćaja na putevima na teritoriji Opštine Bački Petrovac na čelu sa predsednicom Opštine Jasnom Šproh realizovao je po prvi put edukaciju za učenike završne godine tj. maturante pod nazivom „Na maturu bez automobila“.


Kampanja je namenjena mladima, maturantima sa ciljem da se mladi upozore na rizična ponašanja u saobraćaju a kampanju su podržali i predstavnici MUP-a Republike Srbije.

U sklopu ove kampanje predavanja vrše lica sa invaliditetom koja su invalidnost stekla u saobraćajnim nezgodama, pa je tako gost Opštine Bački Petrovac i Gimnazije po prvi put bila predstavnica Saveza paraplegičara i kvadriplegičara Srbije Bojana Gladović.

U gostima su ponovo bili predstavnici Agencije za bezbednost saobraćaja i to Filip Živković i Mirko Koković sa kolegama koji su održali edukativna predavanja na temu bezbednosti mladih učesnika u saobraćaju.

Osim tribine za mlade u dvorištu Gimnazije „Jan Kolar“, organizovani su po prvi put i simulatori čeonog sudara i prevrtanja pomoću kojih su mladi imali priliku da na praktičnom primeru uvide značaj upotrebe sigurnosnog pojasa.

Nakon predavanja podeljene su promotivni pokloni a predstavljene su i „pijane naočare“ gde je učenicima ukazano na percepciju i negativne uticaje na rasuđivanje u alkoholisanom stanju.


KAMPAŇ POD NÁZVOM NA MATURITNÝ PLES BEZ AUTA

V stredu 18. mája 2022 so začiatkom o 9.00 hodine na Gymnáziu Jána Kollára so žiackym domovom v Báčskom Petrovci Rada pre bezpečnosť cestnej premávky na území obce Báčsky Petrovec v čele s predsedníčkou obce Jasnou Šprochovou prvýkrát realizovala edukáciu pre žiakov záverečného ročníka čiže maturantov pod názvom Na maturitný ples bez auta.

Kampaň bola určená pre mladých totiž maturantov s cieľom upozorniť mladých na rizikové správanie v premávke a podporili ju aj predstavitelia Ministerstva vnútra Republiky Srbsko.

V rámci tejto akcie prednášky realizujú osoby s invaliditou, ktorých invalidita je následok dopravných nehôd. Hostkou obce Báčsky Petrovec a gymnázia bola po prvýkrát predstaviteľka Zväzu paraplegikov a kvadriplegikov Srbska Bojana Gladović.

Edukácie sa zúčastnili aj predstavitelia Agentúry pre bezpečnosť cestnej premávky, a to Filip Živković a Mirko Koković s kolegami, ktorí prednášali na tému bezpečnosť mladých účastníkov v cestnej premávke.

Okrem tribúny pre mladých na nádvorí Gymnázia Jána Kollára organizované boli po prvýkrát simulátory čelnej zrážky a prevrátenia, prostredníctvom ktorých mladí mali možnosť na praktickom príklade uvedomiť si dôležitosť používania bezpečnostného pásu.

Po prednáške boli odovzdané promočné darčeky a predstavené „opité okuliare“, kde žiakom poukázali na percepciu a negatívne účinky na uvažovanie v alkoholickom stave.

Ostavi odgovor

Molimo vas unesite komentar
Unesite vaše ime ovde